Hasp’o, Zepperen
- Locatie
- Kasteelstraat 53, 3800 Zepperen (Sint-Truiden)
- Ontwerper
- Leerlingen maakten het ontwerp als eindwerk. De uitvoering is al gestart maar moet nog verder gezet worden.
- Realisatie
- 2019 - ...

Het idee
De leerlingen van het laatste middelbaar werkten aan een eindwerk rond vergroening. Op de speelplaats van de school was er nog heel veel asfalt dat door de leerlingen eigenlijk niet gebruikt werd. De leerlingen zagen het als een perfecte gelegenheid om dat gedeelte op te breken en te vervangen door gras. Achter de speelplaats liggen ook een bos en een gracht. Door meer groen te integreren, zou ook de biodiversiteit toenemen. Bovendien is er dan een betere toegang tot het bos, dat uitnodigt als leerplek. Verder zou regenwater meer kans krijgen om in de bodem te sijpelen.
Voorbereiding
Het dossier werd volledig uitgewerkt door de leerlingen in hun eindwerk. Ze hebben dit gedaan in overleg met de technische dienst van de school, externe raadgevers (grondwerker, tuinarchitect).
Ontwerp
Het dossier werd volledig uitgewerkt door de leerlingen in hun eindwerk. Basisideeën:
- een grotere oppervlakte groen, meer plaats om te zitten voor de leerlingen, plaats voor extra bomen en planten, meer biodiversiteit, betere benutting van de speelplaats, grote waterdoorlatende oppervlakte, mooier uitzicht
- kiezen voor inheemse planten en bomen, wat beter is voor de biodiversiteit. Als bomen wordt voor de knotwilg gekozen, als struiken voor beukenhaag. De school ligt in hartje Haspengouw en wil daarom ook nog inzetten op fruitbomen: appel, peer en kers.
Voor
Na
Uitvoering
De technische dienst van de school en een grondwerker namen tot nu toe de uitvoering op zich.
Subsidies en kosten
Kosten tot nu: 20.506 euro:
- opbreken en afvoeren asfalt
- opbreken onderfundering
- uitbreken bestaande sokkels
- aanleg fietsstrook en boordstenen rond grasveld
- leveren en plaatsen boordstenen rond fietsstrook
- aanleg drainage
- gras zaaien
- sokkels voor doelen
Subsidies: 14.000 euro van Operatie Perforatie